CHAIR:

Vasyl Lytvyn, Lviv Polytechnic National University, Ukraine

CO-CHAIR:

Michael Emmerich, Leiden Institute of Advanced Computer Science, Leiden University, The Netherlands

PROGRAM COMMITTEE:

  1. Agnieszka Kowalska-Styczen, Silesian University of Technology, Poland
  2. Aleksandr Gozhyj, Petro Mohyla Black Sea National University, Ukraine
  3. Anatoliy Sachenko, Ternopil National EconomicUniversity, Ukraine
  4. Andrii Berko, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  5. Andrii Biloshchytskyi, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine
  6. Ankur Singh Bist, Towards Blockchain, India
  7. André Deutz, Leiden University, The Netherlands
  8. Asep Maulana, Padjajaran University, Bandung, Indonesia
  9. Bohdan Rusyn, Karpenko Physico-Mechanical Institute of the NAS of Ukraine, Ukraine
  10. Boris Naujoks, TH Cologne, Germany
  11. Dmytro Dosyn, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  12. Dmytro Peleshko, GeoGuard, Vancouver, British Columbia
  13. Fabio Caraffini, De Montfort University, Leicester, UK
  14. Iryna Ivasenko, Karpenko Physico-Mechanical Institute of the NAS of Ukraine, Ukraine
  15. Iryna Yevseyeva, De Montfort University, Leicester, UK
  16. Izabela Jonek-Kowalska, Silesian University of Technology, Poland
  17. Jingliang Chen, Hubei University of Technology, China
  18. Jun Su, Hubei University of Technology, China
  19. Lyubomyr Chyrun, Ivan Franko National University of Lviv, Ukraine
  20. Klaus ten Hagen, University of Applied Science Zittau/Goerlitz, Germany
  21. Koen van der Blom, Leiden University, The Netherlands
  22. Maksym Korobchynskyi,  Military-Diplomatic Academy named after Eugene Bereznyak, Ukraine
  23. Maryna Zharikova, Kherson National Technical University, Ukraine
  24. Martina Friese, TH Cologne, Germany
  25. Michael Emmerich, Leiden Institute of Advanced Computer Science, Leiden University, The Netherlands
  26. Myroslava Bublyk, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  27. Natalia Grabar, CNRS UMR 8163 STL, France
  28. Oleg Bisikalo, Vinnytsia National Technical University, Ukraine
  29. Oleh Veres, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  30. Olena Vynokurova, GeoGuard, Vancouver, British Columbia
  31. Sergii Babichev,  Jan Evangelista Purkinje University in Usti nad Labem, Chech Republic
  32. Sergey Subbotin,  Zaporizhzhia Polytechnic National University, Ukraine
  33. Silakari Sanjay, Rajiv Gandhi Technical University, India
  34. Thierry Hamon, LIMSI-CNRS & Université Paris 13, France
  35. Valentin Filatov, Kharkov National University of Radioelectronics, Ukraine
  36. Vasyl Lytvyn, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  37. Vasyl Teslyuk, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  38. Victoria Vysotska, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  39. Vitaliy Snytyuk, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine
  40. Vitor Basto-Fernandes, University Institute of Lisbon, Portugal
  41. Volodymyr Lytvynenko, Kherson National Technical University, Ukraine
  42. Volodymyr Sherstjuk, Kherson National Technical University, Ukraine
  43. Yevhen Burov, Lviv Polytechnic National University, Ukraine
  44. Yevgeniy Bodyanskiy, Kharkiv National University of Radio Electronics, Ukraine
  45. Ying He, De Montfort University, Leicester, UK

ORGANISING COMMITTEE:

CHAIR :

Dmytro Dosyn (Lviv Polytechnic National University, Ukraine)

ORGANISING COMMITTEE CO-CHAIRS:

  1. Andriy Demchuk(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  2. Irina Pelekh(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  3. Khrystyna Mykich(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  4. Liliya Chyrun(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  5. Oksana Oborska(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  6. Olga Lozynska(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  7. Tetiana Shestakevych(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  8. Vasyl Andrunyk(Lviv Polytechnic National University, Ukraine)
  9. Victoria Vysotska (Lviv Polytechnic National University, Ukraine)